Archiwum kategorii: Budowa i remonty

W jaki sposób przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej?

Decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną warto wiedzieć, jak przebiega jej montaż. Ważne jest tutaj zaznaczenie, ile czasu potrzebne jest na montaż danych części. Oprócz montażu samych paneli słonecznych konieczne jest także stworzenie projektu oraz omówienie wszelkich potrzeb od strony klienta. Poniżej dowiesz się więc, jak przebiega proces montażu instalacji fotowoltaicznej i ile czasu… Czytaj dalej »

Od czego zacząć zakładanie ogrodu?

Własny ogródek jest miejscem do którego uciekamy w wiosenne popołudnia, przy letnich spotkaniach z znajomymi, czy po prostu – miejsce wyciszenia i kontemplacji. To właśnie dlatego bardzo często decydujemy się na założenie własnego ogrodu. Nieraz popełniamy jednak wiele błędów, które zniechęcają nas do dalszych prac. Zdarza się, że efekt końcowy nie jest taki jaki oczekiwaliśmy.… Czytaj dalej »

Maszyny przemysłowe – demontaż i montaż

Relokacja maszyn wcale nie jest takim prostym procesem jakim się wydaje. Przenoszenie urządzeń o znacznej masie może stanowić naprawdę spore wyzwanie zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy specjalizującej się w transporcie maszyn. Prace w tym zakresie zdecydowanie powinny być… Czytaj dalej »

Najczęstsze błędy przy wentylacji

Wentylacja należy do podstawowych instalacji każdego domu. Odpowiada ona za wymianę powietrza oraz odprowadzanie zapachów z kanalizacji. Nowoczesne domy coraz częściej są wyposażone w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to bardziej skomplikowana instalacja niż ta tradycyjna grawitacyjna – więc o błędy wcale nie trudno. Poniżej więc przedstawiamy najczęstsze błędy, które popełniamy przy instalacji wentylacji.

Wszystko na temat prawidłowej eksploatacji kominka

Kominek domowy wbrew pozorom wymaga odpowiedniej eksploatacji. Bardzo często decydujemy się na ten zakup, nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności na jaką się decydujemy. Odpowiednia eksploatacja kominka to gwarancja naszego bezpieczeństwa, jak i mniej zanieczyszczonego środowiska. Dlatego właśnie, jeżeli planujesz zakup kominka domowego – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Tutaj dowiesz się dosłownie wszystkiego na temat… Czytaj dalej »

Jak wybrać odpowiedni grzejnik elektryczny do pomieszczenia?

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego aktualnego źródła ogrzewania, lub w mroźnej zimie chcesz skutecznie dogrzać poszczególne pomieszczenia w swoim domu – wówczas świetnie może sprawdzić się grzejnik elektryczny. Możliwości jest tutaj kilka, bowiem możemy zdecydować się na elektryczny grzejnik konwektorowy lub elektryczny grzejnik olejowy. Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań i przede wszystkim… Czytaj dalej »

Jak wybrać grzejnik łazienkowy?

Grzejniki łazienkowe to bardzo szeroki temat. Rozróżniamy jest pod względem formy, kształtu, materiału wykonania. Możemy zdecydować się na tradycyjne grzejniki drabinkowe lub inne grzejniki dekoracyjne o przeróżnych formach. Co warto wiedzieć na ten temat, zanim zdecydujemy się na wymianę naszego starego kaloryfera? Dowiesz się tutaj jakie rozróżniamy grzejniki łazienkowe i jak wybrać odpowiednie urządzenia do… Czytaj dalej »

W jaki sposób prawidłowo zamontować matę grzewczą?

Mata grzewcza okazuje się być idealnym rozwiązaniem na skuteczne dogrzanie łazienki. Jest też bardzo komfortowym systemem, który ociepla naszą podłogę, co również idealnie sprawdza się w łazienkach. Jest to prosty, elektryczny system, które instalacja jest jak najbardziej możliwa w warunkach domowych. Tutaj, krok po kroku, dowiesz się jak prawidłowo zamontować matę grzewczą na własną rękę.… Czytaj dalej »

Podstawowe zasady wiercenia w drewnie

Wielu z nas sięga po wiertarkę nie mając nawet podstawowej wiedzy w tym zakresie. Często właśnie z tego względu mamy z tego więcej problemów niż pożytku. Prawidłowe i odpowiednie wiercenie w drewnie wymaga nie tylko podstawowej wiedzy w wykonywaniu tego typu prac, ale również odpowiedniego sprzętu. Tutaj dowiesz się jakie rozróżniamy rodzaje wiertarek do drewna… Czytaj dalej »