W jakim stylu urządzić swoje wnętrze?

przez | 20 stycznia 2019

Większość z nas urządza swoje wnętrze bez zachowania konkretnego stylu. Jednak istnieje mnóstwo osób, które całość aranżacji chcą sprowadzić do jednego, głównego nurtu. Jak się okazuje nie jest to jednak takie proste, gdyż możliwości i rozwiązań jest naprawdę wiele. Jest to szczególnie trudne dla początkujących, którzy mają w tym zakresie niewielką wiedzę.

Jeżeli jednak wciąż chcesz urządzić swoje wnętrze w konkretnym stylu, a nie wiesz na co warto postawić – tutaj przedstawimy Ci najpopularniejsze style aranżacyjne. Dzięki temu będziesz wiedział co najlepiej pasuje dla Ciebie i na co warto będzie postawić. Koniecznie przejdź do dalszej części tego artykułu!

Art deco

Jest to styl, który stawia przede wszystkim na ponadczasową elegancję i luksus. Tutaj nie ma miejsca na oszczędności, dlatego warto postawić na to rozwiązanie, jeżeli masz potrzebne Ci środki pieniężne. Taka aranżacja bogata jest w dekoracje i droższe jakościowo materiały. Najczęściej pojawia się tutaj gładkie szkło, chromowana stal czy egzotyczne drewno. Meble są zarówno piękne, jak i funkcjonalne, co bezpośrednio przekłada się na ich cenę. Na podłodze umieszczamy parkiet o wysokim połysku. Dominuje tutaj szarość, biel, beż i czerń. Mile widziane są również dodatkowe elementy o kolorze zieleni czy czerwieni. Styl tylko dla zdecydowanych osób. Jeżeli cenisz sobie komfort przy zachowaniu odpowiedniego piękna – ten styl jest jak najbardziej dla Ciebie!

Styl kolonialny

Drugim naszym stylem, który ciągle zyskuje popularność jest bez wątpienia styl kolonialny. Łączy on ze sobą elementy tradycyjnej elegancji z egzotycznymi zdobieniami i pamiątkami. Jeżeli jesteś podróżnikiem to jak najbardziej powinieneś postawić właśnie na ten styl. Charakteryzuje się on masywnymi meblami z egzotycznymi materiałami wykończenia. Drogie i szlachetne tkaniny to tutaj nie rzadkość. Jeżeli chodzi o kolory to dominuje tutaj przede wszystkim ciemna paleta barw. Styl tej aranżacji świetnie nawiązuje do natury. Właśnie dlatego stawia się na kolory takie jak brąz, beż, żółć, czerwień czy pomarańcz. Bardzo ważne są tutaj egzotyczne dodatki, które nadają charakteru całości kompozycji.

Styl romantyczny

Oczywiście nie można zapominać w tym zestawieniu o stylu romantycznym. Jest on szczególnie charakterystyczny, gdyż jest bardzo przytulny w swoim wydaniu. Dominuje lekkość i subtelność. Osiąga się to przede wszystkim dzięki zastosowaniu jasnych mebli, pastelowych kolorów, motywów kwiatowych. Znajdziemy tutaj liczne, ozdobne poduszki, kanapy przykryte zwiewnymi narzutami i subtelne tkaniny wykańczające aranżację. Jeżeli chodzi o kolory to stawia się tutaj na kość słoniową, purpurowy róż, błękit i seledyn. Tutaj unika się nadmiaru chaosu. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ład, porządek jak i przytulność.

Stylów aranżacji jest wiele, a jej wybór zależy przede wszystkim od Twoich własnych upodobań. Zdecyduj co najbardziej cenisz w życiu i dobierz w ten sposób swój styl aranżacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *