Archiwum kategorii: Zielona Energia – OZE

W jaki sposób przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej?

Decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną warto wiedzieć, jak przebiega jej montaż. Ważne jest tutaj zaznaczenie, ile czasu potrzebne jest na montaż danych części. Oprócz montażu samych paneli słonecznych konieczne jest także stworzenie projektu oraz omówienie wszelkich potrzeb od strony klienta. Poniżej dowiesz się więc, jak przebiega proces montażu instalacji fotowoltaicznej i ile czasu… Czytaj dalej »

Najczęstsze błędy przy wentylacji

Wentylacja należy do podstawowych instalacji każdego domu. Odpowiada ona za wymianę powietrza oraz odprowadzanie zapachów z kanalizacji. Nowoczesne domy coraz częściej są wyposażone w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to bardziej skomplikowana instalacja niż ta tradycyjna grawitacyjna – więc o błędy wcale nie trudno. Poniżej więc przedstawiamy najczęstsze błędy, które popełniamy przy instalacji wentylacji.

Czy panele słoneczne są opłacalne?

Panele słoneczne są tematem tabu już od dawna. Nic dziwnego, gdyż alternatywne źródła uwagi skutecznie przyciągają naszą uwagę, bo “darmowe” źródło ciepła brzmi niezwykle ciekawe. Właśnie dlatego decydujemy się na coraz to dziwniejsze rozwiązania, które na dłuższą metę będą gwarantowały oszczędności. Ale czy rzeczywiście tak jest? Coraz częściej decydujemy się na montaż charakterystycznych rurek czy… Czytaj dalej »

Czym charakteryzuje się promiennik podczerwieni?

Słońce jest naturalnym źródłem ciepła, a co za tym idzie od energii. Człowiek już od dawna zauważył tą zależność, dzięki czemu powstają coraz to nowsze technologie grzewcze, który wykorzystują właśnie promienie ciepła ze słońca. Ciepło, które czujesz na sobie w ciągu dnia – pochodzące od słońca – to właśni promieniowanie podczerwone. Dowiedz się czym dokładnie… Czytaj dalej »

Nowoczesne metody ogrzewania budynków

Nowoczesne budownictwo stosuje również nowoczesne rozwiązania w zakresie skutecznego ogrzewania budynków. Nic dziwnego, gdyż wiele nowoczesnych opcji okazuje się być bardziej ekonomiczne, ekologiczne i ogólnie znacznie prostsze i nie wymagające dodatkowej pracy w obsłudze. Jakie więc rozróżniamy nowoczesne metody ogrzewania budynków i czym się one charakteryzują? Dowiesz się wszystkiego przechodząc do dalszej części tego artykułu!

W jaki sposób prawidłowo zamontować matę grzewczą?

Mata grzewcza okazuje się być idealnym rozwiązaniem na skuteczne dogrzanie łazienki. Jest też bardzo komfortowym systemem, który ociepla naszą podłogę, co również idealnie sprawdza się w łazienkach. Jest to prosty, elektryczny system, które instalacja jest jak najbardziej możliwa w warunkach domowych. Tutaj, krok po kroku, dowiesz się jak prawidłowo zamontować matę grzewczą na własną rękę.… Czytaj dalej »